Nowe drzewa

21.10.2019

Ruszył sezon, w wielu miejscach naszych osiedli zostały dokonane nowe nasadzenia. Ostatnio sadziliśmy drzewa wzdłuż deptaka Ligonia. Mamy nadzieję, że kwitnące na wiosnę drzewa będą ozdobą naszej "Przyszłości"

Odpady wielkogabarytowe

4.10.2019

Szanowni Państwo

Nieustannie staramy się dbać o estetykę naszych osiedli. Te starania są, jak zapewnia wielu z mieszkańców, widoczne. Jedno co spędza nam sen z powiek to śmieci wielkogabarytowe. Zapewne Państwa również denerwują przy wiatach śmietnikowych sterty zużytych wersalek, szaf niepotrzebnych foteli itp. starych mebli, które niejednokrotnie przez dłuższy czas stały w piwnicy. Złego obrazu dopełniają stara stolarka drzwiowa czy okienna oraz inne elementy budowlane. Mamy nadzieję, że taki stan rzeczy wynika z niezrozumienia
i niedoinformowania.

Do odpadów wielkogabarytowych zaliczamy sprzęt elektryczny i elektroniczny, stare meble (bez szyb) np. fotele, wersalki itp. Te odpady wywożone są zgodnie z harmonogramem zamieszczonym na naszej stronie internetowej oraz wywieszanym na wiatach śmietnikowych. Częstotliwość wywozu to średnio raz na dwa miesiące. W związku z tym prosimy o wystawianie odpadów wielkogabarytowych na dwa, trzy dni przed wywózką aby jak najkrócej szpeciły NASZE osiedla. Jeżeli zachodzi potrzeba wymiany np. mebli w innym terminie niż wskazany w harmonogramie można je samemu lub poprzez dostawcę mebli wywieźć do Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych w Gortatowie gdzie zostaną NIEODPŁATNIE przyjęte po okazaniu zaświadczenia ze spółdzielni (pokój nr 10).

Odpadami wielkogabarytowymi nie są:

Odpady z remontów takie jak umywalki, stolarka drzwiowa i okienna, płyty kartonowo gipsowe, gruz itp. Te odpady każdy mieszkaniec zobowiązany jest dostarczyć  do Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych w Gortatowie gdzie zostaną przyjęte NIEODPŁATNIE po okazaniu zaświadczenia ze spółdzielni (pokój nr 10). Można również wynająć kontener na odpady budowlane, który firma wywiezie za niewielką opłatą

Wynoszone pod osłoną nocy odpady budowlane oraz wielkogabarytowe nie tylko szpecą nasze osiedla ale stanowią źródło kosztów dla wszystkich mieszkańców spółdzielni.

Ankieta w sprawie planów budowy nowych mieszkań.

3.10.2019

Chcemy zapoznać się z Państwa oczekiwaniami dotyczącymi planowanej budowy nowych mieszkań w zasobach spółdzielni. Wszystkich zainteresowanych prosimy o wypełnienie ankiety
i wrzucenie do urny w naszej siedzibie.

Ankietę można pobrać klikając w grafikę obok.

Uwaga wydajemy czujniki czadu.

23.09.2019

Czujnik czadu w każdym mieszkaniu.

Dbając o bezpieczeństwo mieszkańców oraz mając świadomość bezwzględnej konieczności posiadania w mieszkaniu czujnika czadu. Postanowiliśmy zaopatrzyć wszystkie mieszkania w takie urządzenie. Akcję rozpoczniemy jeszcze przed sezonem zimowym. Akcję rozpoczniemy jeszcze przed sezonem zimowym. Wybraliśmy model polskiej produkcji ORNO OR-DC 619, z wyświetlaczem umożliwiającym odczyt wartości skażenia.

Życie i zdrowie ludzkie jest najważniejsze.

Od 1 października będziemy bezpłatnie wydawać czujniki w siedzibie spółdzielni przy ul Jana Pawła II

W celu usprawnienia akcji wydawania czujników oraz w trosce o Państwa czas został opracowany harmonogram wg. którego będzie przebiegać dystrybucja. Bardzo prosimy o dostosowanie się do harmonogramu. Dla wygody mieszkańców pracujących zawodowo czujniki będą wydawane we wtorki i czwartki do godz. 17:00

O terminach odbioru będziemy szczegółowo informować na klatkach schodowych oraz na stronie internetowej.

Przy odbiorze potrzeby będzie dowód osobisty lub inny dowód tożsamości.

Uwaga grzejemy!

18.09.2019

Informujemy, że od 19 września rozpoczynamy sezon grzewczy, już od czwartku kaloryfery w mieszkaniach powinny być ciepłe.

Uwaga na złodzieja.

12.09.2019

Ostrzegamy, że mogą się zdarzać próby kradzieży na tzw. pracownika spółdzielni.
Informujemy, że nasi pracownicy są wyposażeni w identyfikatory osobiste, którymi powinni się wylegitymować przy wejściu do Państwa mieszkania.
W razie wątpliwości prosimy
o kontakt telefoniczny pod numerem 77 418 25 80.

Uwaga! Napełniamy instalację CO

5.09.2019 r.

Informujemy, że rozpoczynamy uzupełnianie wodą instalacji CO. Prosimy o zwrócenie uwagi czy zawory termostatyczne są maksymalnie otwarte. Całkowite otwarcie zaworów pozwoli uniknąć zapowietrzenia kaloryfera w fazie napełniania wodą.

Wszelkie nieszczelności prosimy zgłaszać do spółdzielni.

Odnowione elewacje.

1.09.2019r

Poprawiamy elewacje naszych budynków, zakończyliśmy czyszczenie i malowanie na ul. Ligonia teraz trwają prace na ul. Grunwaldzkiej. Za utrudnienia (zaklejone okna) przepraszamy. Ale patrząc na efekty chyba warto...

Barierki spowalniające.

5.09.2019r

Wsłuchując się w głosy naszych mieszkańców na ul. Ligonia przy wylocie ul. Wolności pojawiły się barierki spowalniające. Barierki mają za zadanie spowolnienie rowerów oraz hulajnóg w tym newralgicznym miejscu gdzie szybko jadące jednoślady były dużym zagrożeniem.

Poprawiamy estetykę osiedlowej zieleni.

6.09.2019r

Przed laty posadzone jałowce mocno się rozrosły i nie stanowiły już ozdoby jak kiedyś, dziś staramy się to zmieniać i poprawiamy ich estetykę. 

Ścieżka sensoryczna co to takiego?

1.09.2019r.

Tablica informacyjna na placu sensorycznym ma na celu przybliżyć mieszkańcom zastosowanie zróżnicowanej nawierzchni ścieżek. Zapraszamy do lektury przed wkroczeniem na ścieżkę.

Zamontowano nowe lampy fotowoltaiczne na naszych osiedlach. 

PODZIĘKOWANIE

25.07.2019r.

SPÓŁDZIELNIA MIESZKANIOWA „PRZYSZŁOŚĆ” W KLUCZBORKU

SKŁADA PODZIĘKOWANIE ZA SFINANSOWANIE NOWEJ WYKŁADZINY

NA KORYTARZACH NASZEGO BIUROWCA FIRMIE

 

Brokers Union Sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu

Ogłoszenie

Poszukujemy konserwatora zagospodarowania terenów zielonych - gospodarza domu do pracy na terenie Spółdzielni.

Obowiązki:
- koszenie trawy,
- przycinanie żywopłotów,
- zagospodarowanie terenów zielonych,
- konserwacja sprzętu,
- nasadzanie drzew i krzewów oraz ich pielęgnacja,
- dbanie o sprawność kosiarek, kos i innych narzędzi,
- utrzymanie czystości na terenach Spółdzielni,
- utrzymanie czystości w altanach śmietnikowych,
- w porze zimowej odśnieżanie przejść i dojść do budynków.

Oferty należy składać w Sekretariacie Spółdzielni lub listownie na adres Spółdzielni do dnia 31 lipca 2019r.

INFORMACJA

Mieszkańcy ul. Broniewskiego

Spółdzielnia  Mieszkaniowa  „Przyszłość” w  Kluczborku  informuje  mieszkańców ulicy  Broniewskiego, że  ze  względów  technicznych  pasy  parkingowe   oraz  miejsca  dla  osób  niepełnosprawnych  będą  malowane  po  upływie około 4 – miesięcy  od  położenia  ostatniej  warstwy  nawierzchni.

Prosimy  mieszkańców  aby  do  momentu  namalowania  oznakowania poziomego  stosować  się  do  ustawionych  znaków  pionowych.

UWAGA!!

zmiana ceny wody

Informujemy, iż  zgodnie z taryfą dla zbiorowego zaopatrzenia w wodę i zbiorowego odprowadzania ścieków ustaloną przez HYDROKOM Sp. zo.o. w Kluczborku cena za 1m3 wody od dnia 22.05.2019r. wynosić będzie:

Kluczbork 9,63zł/m3,

Byczyna 10,95zł/m3.

Szanowni Mieszkańcy Spółdzielni 

Bardzo dziękujemy za każdy oddany głos w referendum. 

Rada Nadzorcza i Zarząd Spółdzielni Mieszkaniowej "Przyszłość"

Szanowni Mieszkańcy Spółdzielni!

Informujemy, że z dniem 29.03.2019r. (piątek) upływa termin głosowania w referendum dot. wyboru sposobu rozliczenia centralnego ogrzewania.

 

Pracownicy z odpowiednimi identyfikatorami będą odwiedzać Państwa mieszkania z urnami, do których będzie można wrzucić karty referendalne.

 

W budynku Spółdzielni na parterze koło KASY również znajdziecie Państwo urne, do której można wrzucać karty z odpowiedzią.

 

ZACHĘCAMY DO WZIĘCIA UDZIAŁU W REFERENDUM!!!

UWAGA!!

ROZLICZENIA CENTRALNEGO OGRZEWANIA I WODY ZA 2018r.

Informujemy, iż od dnia 13.03.2019r. będzie dostarczane do mieszkań rozliczenie centralnego ogrzewania i wody za rok 2018. 

Razem z rozliczeniami otrzymają Państwo kartę referendalną do głosowania w sprawie sposobu rozliczania kosztów centralnego ogrzewania w kolejnych latach. 

Uprawnione osoby będą dostarczać rozliczenia w godzinach popołudniowych tj. pomiędzy godz. 16:00 a godz. 20:00. W soboty od godz. 10:00.

Szanowni Mieszkańcy Spółdzielni,

Przypominamy, iż wychodząc naprzeciw potrzebom mieszkańców naszej Spółdzielni, w celu ułatwienia dłużnikom będącym w trudnej sytuacji materialnej i życiowej spłaty zadłużenia z tytułu użytkowania lokali mieszkalnych, Zarząd Spółdzielni wyraża zgodę na dobrowolne uregulowanie należności w formie świadczenia niepieniężnego.

Świadczenie to może następować poprzez wykonywanie czynności porządkowych, drobnych prac remontowych i usługowych.

 

W celu zawarcia porozumienia w sprawie wykonania świadczenia dłużnicy winni złożyć pisemny wniosek do Zarządu Spółdzielni.

 

Szczegółowe informacje można uzyskać w pok. nr 11 budynku Spółdzielni lub pod numerem tel. 77 418 25 80 wew. 18.

P I L N E !!!

Spółdzielnia Mieszkaniowa „PRZYSZŁOŚĆ” informuje, że
04 marca 2019r. (poniedziałek)
rozpoczną się prace remontowe ulicy Broniewskiego.

Prosimy wszystkich posiadaczy samochodów o usunięcie aut na czas remontu.🚙🚙🚙🛵

Przewidywany termin zakończenia remontu ulicy 30.04.2019r.
Za utrudnienia bardzo przepraszamy.

Nic za wszelką cenę

Spiker

Zachęcamy do zapoznania się z artykułem o Spółdzielni zamieszczonym w gazecie Spiker. 

INFORMACJA!!!!!!!!!!

w dniu 22.02.2019r.

ULICE: Broniewskiego,Gałczyńskiego,Jana Pawła II Grunwaldzka,Jagiellońska,Kochanowskiego,Kołłątaja,

Ligonia,Morcinka,Ossowskiego,Reymonta,Sienkiewicza,
Słowackiego, Prusa,Tuwima,Wolności, Konopnickiej,

odbędzie się objazdowa zbiórka odpadów wielkogabarytowych oraz zużytego sprzętu elektronicznego i elektrycznego z gospodarstw domowych z terenu miasta.

 

UWAGA!

Odpady z remontów takie jak umywalki, stolarka drzwiowa i okienna, płyty kartonowo- gipsowe, gruz stanowią odpady budowlane i nie będą odbierane w ramach odbioru odpadów wielkogabarytowych, każdy mieszkaniec jest zobowiązany do dostarczenia tego rodzaju odpadów do Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych w Gotartowie.

w dniu 15.02.2019r.

Urząd Miejski w

ULICE:  Wołczyńska

odbędzie się objazdowa zbiórka odpadów wielkogabarytowych oraz zużytego sprzętu elektronicznego i elektrycznego z gospodarstw domowych z terenu miasta.

UWAGA!

Odpady z remontów takie jak umywalki, stolarka drzwiowa i okienna, płyty kartonowo- gipsowe, gruz stanowią odpady budowlane i nie będą odbierane w ramach odbioru odpadów wielkogabarytowych, każdy mieszkaniec jest zobowiązany do dostarczenia tego rodzaju odpadów do Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych w Gotartowie.

W dniu 18.01.2019r. po raz kolejny w siedzibie Spółdzielni Mieszkaniowej „Przyszłość” Zarząd Spółdzielni spotkał się z Prezesami największych Spółdzielni Mieszkaniowych oraz Zarządcami Nieruchomości Wspólnych w Kluczborku i Byczynie. Spotkanie było doskonałą okazją do wzajemnej wymiany doświadczeń oraz omówienia bieżących spraw i problemów związanych z zarządzaniem nieruchomościami.

Nowe M1 dla sikorek i kosów w parku przy ul. Kochanowskiego.

W związku z utrzymującymi się niskimi temperaturami na zewnątrz istnieje duże prawdopodobieństwo cofania się spalin z przewodów kominowych co stanowi duże zagrożenie dla zdrowia , a nawet życia. Po konsultacji z Mistrzem Kominiarskim, który sprawuje nadzór nad drożnością tych przewodów Zarząd Spółdzielni prosi o korzystanie z łazienek pod kontrolą. Nie należy napełniać wanien wodą podczas kąpieli lecz robić to przed rozpoczęciem kąpieli, a także w miarę możliwości wpuszczać do mieszkań powietrze poprzez uchylanie okna podczas pracy piecyka gazowego.
Ponadto Zarząd Spółdzielni informuje, że przewody kominowe i wentylacyjne są drożne, podlegają corocznej ustawowej kontroli przez Mistrza Kominiarskiego. Obecnie utrzymujące się niskie temperatury sprzyjają zjawisku nawiewu i cofania się spalin. Są to zjawiska fizyczne niezależne od nikogo.
Można je ograniczyć poprzez zwiększenie ogrzewania mieszkań i rozszczelnienie ich.

UWAGA!!!


Szanowni Mieszkańcy Spółdzielni informujemy, iż w dniach 24.12.2018r. Wigilia (poniedziałek) i 31.12.2018r. Sylwester (poniedziałek).

KASA Spółdzielni będzie czynna tylko do godz. 10:00.

 

Za utrudnienia przepraszamy.

Please reload