zaczynamy grzać

25.09.2020

Szanowni Państwo w dniu dzisiejszym tj. 25.09 zostało uruchomione ogrzewanie. Bardzo prosimy o zwrócenie uwagi na ewentualne usterki czy przecieki.

Nieuprawniona wymiana drzwi

3.09.2020

Informujemy, że dochodzą do nas sygnały o firmie proponującej wymianę drzwi wejściowych, która powołuje się na Spółdzielnię. 
Zapewniamy, że nie udzielaliśmy zgody na takie działania i są one nieuprawnione. Nasi pracownicy oraz firmy z nami współpracujące posiadają odpowiednie identyfikatory. W razie jakichkolwiek nacisków ze strony proponujących usługę prosimy o kontakt z Policją.

Napełnianie instalacji c.o.

26.08.2020r.

W związku z próbnym napełnianiem instalacji centralnego ogrzewania przez ECO Opole prosimy o sprawdzenie zabezpieczenia instalacji w lokalach mieszkalnych i usługowych.

Segregacja śmieci

3.06.2020

Powstała kolejna wiata śmietnikowa. Tym razem na ulicy Tuwima. W ten sposób chcemy ułatwić Państwu odpowiednią segregację odpadów, której brak może spowodować naliczanie przez Gminę Kluczbork wyższych opłat sięgających nawet 46 zł od osoby. W ostatnim czasie otrzymaliśmy w tej sprawie pismo z Urzędu Miejskiego, do którego przeczytania zachęcam, wskazujące niedociągnięcia w tej materii. Apelujemy aby w naszych domach segregacja stała się codzienna praktyką  a kolor kubła do którego wyrzucane są śmieci był świadomy, unikniemy w ten sposób podwyżek cen za wywóz śmieci.

Możliwość odpracowania załegłości

3.06.2020

Wszystkim mającym kłopoty finansowe, przypominamy, że istnieje możliwość odpracowania zaległości czynszowych. Przewidywane prace, to drobne prace malarskie oraz porządkowe na terenie Spółdzielni. Chętnych do podjęcia działań w tym zakresie zapraszamy do biur Spółdzielni w celu podpisania odpowiednich porozumień.

Wznawiamy przyjmowanie interesantów

24.04

Informujemy, że od dnia 27.04.2020 roku wznawiamy przyjmowanie interesantów w budynku Spółdzielni.

Kasa będzie czynna od 8:00 do 14:00. Pozostałe biura od godz.7:00 do 15:00. Podczas pobytu w spółdzielni obowiązują ogólnie stosowane zasady bezpieczeństwa- maseczki na terenie całego kompleksu. Dezynfekcja rąk oraz ograniczenie ilości interesantów w biurze. Prosimy o stosowanie się do powyższych zaleceń. 

Uwaga na złodzieja.

12.09.2019

Ostrzegamy, że mogą się zdarzać próby kradzieży na tzw. pracownika spółdzielni.
Informujemy, że nasi pracownicy są wyposażeni w identyfikatory osobiste, którymi powinni się wylegitymować przy wejściu do Państwa mieszkania.
W razie wątpliwości prosimy
o kontakt telefoniczny pod numerem 77 418 25 80.

Dezynfekcja

18.03.2020r

Uprzejmie informujemy, że w związku z sytuacją jaka ma miejsce obecnie w Naszym kraju i rozprzestrzenianiem się wirusa SARS-CoV-2i COVID-19 ( tj. koronawirus) w Państwa nieruchomości  od dnia 18.03.2020r. zostały wprowadzone procedury odkażające, które wyglądają następująco:

 

1 x dziennie klamki drzwi zewnętrznych

1x dziennie panele domofonów

 

Prosimy o zachowanie ostrożności oraz o zrozumienie dla osób wykonujących usługi dla Państwa w nieruchomości.

zasady postępowania

12.03.2020

W związku z rozprzestrzenianiem się koronawirusa obserwujesz
u siebie niepokojące objawy takie, jak:
gorączka, kaszel, duszności.

Bezzwłocznie powiadom telefonicznie stację sanitarno-epidemiologiczną SANEPID Kluczbork 601 226 721 (numer całodobowy)

Lub

Zgłoś się do oddziału obserwacyjno-zakaźnego, gdzie określony zostanie dalszy tryb postępowania medycznego:

         Opole- Szpital Wojewódzki w Opolu Sp. Z o. o. ul Kośnego 53

         Nysa- Oddział obserwacyjno-Zakaźny, Zespół Opieki Zdrowotnej, ul. Bohaterów Warszawy 23

Więcej informacji dotyczących koronawirusa na stronie https://www.gov.pl/web/koronawirus

 

Zalecamy także unikanie dużych skupisk ludzi; prosimy
o ograniczenie do niezbędnego minimum wizyt w instytucjach publicznych, urzędach, sklepach itp.

Uwaga ogłoszenia!

3.02.2020r.

W związku z ogłoszeniami jakie pojawiają się na klatkach schodowych dotyczącymi remontów piecyków gazowych. Informujemy, że firma, która je zamieszcza robi to bez zgody Zarządu Spółdzielni. Przypominamy pracownicy spółdzielni oraz instytucje z nami współpracujące są wyposażone w odpowiednie identyfikatory i wykonują tą usługę za darmo. Za wpuszczenie do mieszkania osób bez odpowiedniej akredytacji spółdzielnia nie ponosi odpowiedzialności.

wyjaśnienie własności

30.01.2020

Wieczyste użytkowanie

 

Z dniem 01.01.2019 r. weszła w życie ustawa z dnia 20.07.2018r.
o przekształceniu prawa użytkowania wieczystego gruntów zabudowanych na cele mieszkaniowe w prawo własności tych gruntów. Na podstawie tej ustawy prawo użytkowania wieczystego gruntów na których wybudowano budynki z lokalami mieszkalnymi zostanie przekształcone w prawo własności.

Spółdzielnia informuje, że wszystkie budynki z lokalami mieszkalnymi znajdują się na gruncie z prawem własności. Nie ma żadnego budynku z lokalami mieszkalnymi, który by się znajdował na gruncie w użytkowaniu wieczystym.

Spółdzielnia posiada garaże wolnostojące zlokalizowane na gruncie będącym
w użytkowaniu wieczystym. Ustawa wyłączyła z przekształcenia garaże wolnostojące jako, że nie są lokalami mieszkalnymi.

Wobec powyższego zapisy tej ustawy nie dotyczą mieszkańców Spółdzielni Mieszkaniowej „Przyszłość” w Kluczborku.

Ferie zimowe w Strefie Przyszłości

ul. Gałczyńskiego 7-10

10.02.2020r. (poniedziałek) godz. 10:30-12:00   Ferie z Biblioteką

11.02.2020r. (wtorek) godz. 9:00-13:00   Ferie z szachami

14.02.2020r. (piątek) godz. 9:00-13:00     Ferie z szachami

17.02.2020r. (poniedziałek) godz. 10:30-12:00  Ferie z Biblioteką

18.02.2020r. (wtorek) godz. 9:00-13:00   Ferie z szachami

21.02.2020r. (piątek) godz. 9:00-13:00     Ferie z szachami

Poszukujemy osób chętnych do pracy.

28.01.2020

Spółdzielnia Mieszkaniowa „Przyszłość’ poszukuje osób chętnych do sezonowej pracy w charakterze gońca. Wszystkich zainteresowanych prosimy o zgłaszanie swoich kandydatur do sekretariatu spółdzielni osobiście, bądź na adres sekretariat@smkluczbork.pl.  W zgłoszeniu prosimy o podanie swoich danych kontaktowych.

kradzieże lamp

22.01.2020

Wszyscy wiemy, jak nieprzyjemnym jest wejście  po zmroku do ciemnego śmietnika. Nigdy nie wiemy, czego możemy się spodziewać, ani do którego pojemnika wyrzucić przyniesione śmieci. Dbając o komfort i bezpieczeństwo mieszkańców oraz o porządek w wiatach śmietnikowych zostały zainstalowane lampy fotowoltaiczne. Lampy zabezpieczono przed dewastacją i kradzieżą. Jednak doświadczenie pokazuje,że niewystarczająco, bowiem w czterech wiatach (przy ulicach Broniewskiego, Morcinka, Prusa i Gałczyńskiego) zostały brutalnie wyrwane. Dewastacja nie jest dziełem osób, które przeszukują po zmroku śmietniki, te bowiem twierdzą, że lampy ułatwiają im „życie” i są jak najbardziej dobrym pomysłem. Kto więc stara się popsuć to, co ma służyć wszystkim mieszkańcom? Nie wiemy, co kierowało złodziejami, tym bardziej, że wyrwane lampy jako niekompletne nie nadają się do użytku i zostaną wyrzucone. Wszyscy chcemy, żeby na naszych osiedlach było ładniej, czyściej, bardziej nowocześnie i bezpiecznie, nie pozwólmy więc, aby niektórzy to dążenie nam psuli. Zwracamy się do Państwa z prośbą o zwiększenie uwagi na to, co dzieje się w okolicach śmietników. Wierzymy, że nasza determinacja doprowadzi do tego, że będziemy mieszkać w miejscu, z którego będziemy dumni.

Uwaga remont drogi!

15.01.2020r.

W związku z rozpoczęciem od dnia 21.01.2020 r. prac drogowych związanych z remontem ulicy Jagiellońskiej prosimy na okres prowadzenia  robót nie parkować samochodów w rejonie prowadzonych prac.

Przewidywany termin zakończenia robót 29.02.2020 r.

Za szkody powstałe na pozostawionych samochodach spółdzielnia nie będzie ponosić odpowiedzialności.

.

Spółdzielnia 31.12.2019r.

Sylwester

Uwaga!!!

W dniu 31.12.2019r. (Sylwester) Spółdzielnia czynna będzie w godzinach 7:00-13:00. 

Kasa Spółdzielni 8:00-12:00. 

Mamy bombkę !

13.12.2019

Nie da się nie zauważyć bombki, jaka stanęła na skrzyżowaniu ul. Ligonia i al. Pileckiego. To efekt starań Zarządu Spółdzielni i porozumienia z dostawcami ciepła do naszych domów czyli Energetyki Cieplnej Opolszczyzny, która ufundowała naszym mieszkańcom jako jedynym na Opolszczyźnie tak piękny element dekoracyjny. Bardzo dziękujemy ECO.

Wywóz dużych gabarytów

11.12.2019

Informujemy, że już niedługo bo 13 i 20 grudnia odbędzie się wywóz śmieci wielkogabarytowych. Bardzo prosimy aby na dwa dni przed wyznaczonym terminem wystawić takie śmieci. Podobnie jak Państwo chcielibyśmy aby na święta nasze osiedla były wolne od tego typu śmieci.

Koniec projektu rewitalizacji.

22.11.2019

Na osiedlu Północ w kilku miejscach pojawiły się tablice informacyjne dotyczące realizacji projektu rewitalizacji naszych podwórek. 

Hydranty

22.11.2019

W porozumieniu z firmą Hydrokom Kluczbork na terenie osiedla wymieniamy na nowe stare przerdzewiałe hydranty.

Wydawanie czujników.

18.11.2019

Informujemy, że kończymy wydawanie czujników czadu dla „starych” zasobów spółdzielni. Kolejna transza podzielników dla pozostałych zasobów będzie wydawana od dnia
2 grudnia. Opóźnienie wynika z winy producenta czujników, który przesunął termin dostarczenia urządzeń. Czujniki będzie można odebrać w budynku spółdzielni.

Nowe drzewa

21.10.2019

Ruszył sezon, w wielu miejscach naszych osiedli zostały dokonane nowe nasadzenia. Ostatnio sadziliśmy drzewa wzdłuż deptaka Ligonia. Mamy nadzieję, że kwitnące na wiosnę drzewa będą ozdobą naszej "Przyszłości"

Odpady wielkogabarytowe

4.10.2019

Szanowni Państwo

Nieustannie staramy się dbać o estetykę naszych osiedli. Te starania są, jak zapewnia wielu z mieszkańców, widoczne. Jedno co spędza nam sen z powiek to śmieci wielkogabarytowe. Zapewne Państwa również denerwują przy wiatach śmietnikowych sterty zużytych wersalek, szaf niepotrzebnych foteli itp. starych mebli, które niejednokrotnie przez dłuższy czas stały w piwnicy. Złego obrazu dopełniają stara stolarka drzwiowa czy okienna oraz inne elementy budowlane. Mamy nadzieję, że taki stan rzeczy wynika z niezrozumienia
i niedoinformowania.

Do odpadów wielkogabarytowych zaliczamy sprzęt elektryczny i elektroniczny, stare meble (bez szyb) np. fotele, wersalki itp. Te odpady wywożone są zgodnie z harmonogramem zamieszczonym na naszej stronie internetowej oraz wywieszanym na wiatach śmietnikowych. Częstotliwość wywozu to średnio raz na dwa miesiące. W związku z tym prosimy o wystawianie odpadów wielkogabarytowych na dwa, trzy dni przed wywózką aby jak najkrócej szpeciły NASZE osiedla. Jeżeli zachodzi potrzeba wymiany np. mebli w innym terminie niż wskazany w harmonogramie można je samemu lub poprzez dostawcę mebli wywieźć do Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych w Gortatowie gdzie zostaną NIEODPŁATNIE przyjęte po okazaniu zaświadczenia ze spółdzielni (pokój nr 10).

Odpadami wielkogabarytowymi nie są:

Odpady z remontów takie jak umywalki, stolarka drzwiowa i okienna, płyty kartonowo gipsowe, gruz itp. Te odpady każdy mieszkaniec zobowiązany jest dostarczyć  do Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych w Gortatowie gdzie zostaną przyjęte NIEODPŁATNIE po okazaniu zaświadczenia ze spółdzielni (pokój nr 10). Można również wynająć kontener na odpady budowlane, który firma wywiezie za niewielką opłatą

Wynoszone pod osłoną nocy odpady budowlane oraz wielkogabarytowe nie tylko szpecą nasze osiedla ale stanowią źródło kosztów dla wszystkich mieszkańców spółdzielni.

Ankieta w sprawie planów budowy nowych mieszkań.

3.10.2019

Chcemy zapoznać się z Państwa oczekiwaniami dotyczącymi planowanej budowy nowych mieszkań w zasobach spółdzielni. Wszystkich zainteresowanych prosimy o wypełnienie ankiety
i wrzucenie do urny w naszej siedzibie.

Ankietę można pobrać klikając w grafikę obok.

Uwaga wydajemy czujniki czadu.

23.09.2019

Czujnik czadu w każdym mieszkaniu.

Dbając o bezpieczeństwo mieszkańców oraz mając świadomość bezwzględnej konieczności posiadania w mieszkaniu czujnika czadu. Postanowiliśmy zaopatrzyć wszystkie mieszkania w takie urządzenie. Akcję rozpoczniemy jeszcze przed sezonem zimowym. Akcję rozpoczniemy jeszcze przed sezonem zimowym. Wybraliśmy model polskiej produkcji ORNO OR-DC 619, z wyświetlaczem umożliwiającym odczyt wartości skażenia.

Życie i zdrowie ludzkie jest najważniejsze.

Od 1 października będziemy bezpłatnie wydawać czujniki w siedzibie spółdzielni przy ul Jana Pawła II

W celu usprawnienia akcji wydawania czujników oraz w trosce o Państwa czas został opracowany harmonogram wg. którego będzie przebiegać dystrybucja. Bardzo prosimy o dostosowanie się do harmonogramu. Dla wygody mieszkańców pracujących zawodowo czujniki będą wydawane we wtorki i czwartki do godz. 17:00

O terminach odbioru będziemy szczegółowo informować na klatkach schodowych oraz na stronie internetowej.

Przy odbiorze potrzeby będzie dowód osobisty lub inny dowód tożsamości.

Uwaga grzejemy!

18.09.2019

Informujemy, że od 19 września rozpoczynamy sezon grzewczy, już od czwartku kaloryfery w mieszkaniach powinny być ciepłe.

Uwaga! Napełniamy instalację CO

5.09.2019 r.

Informujemy, że rozpoczynamy uzupełnianie wodą instalacji CO. Prosimy o zwrócenie uwagi czy zawory termostatyczne są maksymalnie otwarte. Całkowite otwarcie zaworów pozwoli uniknąć zapowietrzenia kaloryfera w fazie napełniania wodą.

Wszelkie nieszczelności prosimy zgłaszać do spółdzielni.

Odnowione elewacje.

1.09.2019r

Poprawiamy elewacje naszych budynków, zakończyliśmy czyszczenie i malowanie na ul. Ligonia teraz trwają prace na ul. Grunwaldzkiej. Za utrudnienia (zaklejone okna) przepraszamy. Ale patrząc na efekty chyba warto...

Barierki spowalniające.

5.09.2019r

Wsłuchując się w głosy naszych mieszkańców na ul. Ligonia przy wylocie ul. Wolności pojawiły się barierki spowalniające. Barierki mają za zadanie spowolnienie rowerów oraz hulajnóg w tym newralgicznym miejscu gdzie szybko jadące jednoślady były dużym zagrożeniem.

Poprawiamy estetykę osiedlowej zieleni.

6.09.2019r

Przed laty posadzone jałowce mocno się rozrosły i nie stanowiły już ozdoby jak kiedyś, dziś staramy się to zmieniać i poprawiamy ich estetykę. 

Ścieżka sensoryczna co to takiego?

1.09.2019r.

Tablica informacyjna na placu sensorycznym ma na celu przybliżyć mieszkańcom zastosowanie zróżnicowanej nawierzchni ścieżek. Zapraszamy do lektury przed wkroczeniem na ścieżkę.

Zamontowano nowe lampy fotowoltaiczne na naszych osiedlach. 

PODZIĘKOWANIE

25.07.2019r.

SPÓŁDZIELNIA MIESZKANIOWA „PRZYSZŁOŚĆ” W KLUCZBORKU

SKŁADA PODZIĘKOWANIE ZA SFINANSOWANIE NOWEJ WYKŁADZINY

NA KORYTARZACH NASZEGO BIUROWCA FIRMIE

 

Brokers Union Sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu

Ogłoszenie

Poszukujemy konserwatora zagospodarowania terenów zielonych - gospodarza domu do pracy na terenie Spółdzielni.

Obowiązki:
- koszenie trawy,
- przycinanie żywopłotów,
- zagospodarowanie terenów zielonych,
- konserwacja sprzętu,
- nasadzanie drzew i krzewów oraz ich pielęgnacja,
- dbanie o sprawność kosiarek, kos i innych narzędzi,
- utrzymanie czystości na terenach Spółdzielni,
- utrzymanie czystości w altanach śmietnikowych,
- w porze zimowej odśnieżanie przejść i dojść do budynków.

Oferty należy składać w Sekretariacie Spółdzielni lub listownie na adres Spółdzielni do dnia 31 lipca 2019r.

INFORMACJA

Mieszkańcy ul. Broniewskiego

Spółdzielnia  Mieszkaniowa  „Przyszłość” w  Kluczborku  informuje  mieszkańców ulicy  Broniewskiego, że  ze  względów  technicznych  pasy  parkingowe   oraz  miejsca  dla  osób  niepełnosprawnych  będą  malowane  po  upływie około 4 – miesięcy  od  położenia  ostatniej  warstwy  nawierzchni.

Prosimy  mieszkańców  aby  do  momentu  namalowania  oznakowania poziomego  stosować  się  do  ustawionych  znaków  pionowych.

UWAGA!!

zmiana ceny wody

Informujemy, iż  zgodnie z taryfą dla zbiorowego zaopatrzenia w wodę i zbiorowego odprowadzania ścieków ustaloną przez HYDROKOM Sp. zo.o. w Kluczborku cena za 1m3 wody od dnia 22.05.2019r. wynosić będzie:

Kluczbork 9,63zł/m3,

Byczyna 10,95zł/m3.

Szanowni Mieszkańcy Spółdzielni 

Bardzo dziękujemy za każdy oddany głos w referendum. 

Rada Nadzorcza i Zarząd Spółdzielni Mieszkaniowej "Przyszłość"

Szanowni Mieszkańcy Spółdzielni!

Informujemy, że z dniem 29.03.2019r. (piątek) upływa termin głosowania w referendum dot. wyboru sposobu rozliczenia centralnego ogrzewania.

 

Pracownicy z odpowiednimi identyfikatorami będą odwiedzać Państwa mieszkania z urnami, do których będzie można wrzucić karty referendalne.

 

W budynku Spółdzielni na parterze koło KASY również znajdziecie Państwo urne, do której można wrzucać karty z odpowiedzią.

 

ZACHĘCAMY DO WZIĘCIA UDZIAŁU W REFERENDUM!!!

UWAGA!!

ROZLICZENIA CENTRALNEGO OGRZEWANIA I WODY ZA 2018r.

Informujemy, iż od dnia 13.03.2019r. będzie dostarczane do mieszkań rozliczenie centralnego ogrzewania i wody za rok 2018. 

Razem z rozliczeniami otrzymają Państwo kartę referendalną do głosowania w sprawie sposobu rozliczania kosztów centralnego ogrzewania w kolejnych latach. 

Uprawnione osoby będą dostarczać rozliczenia w godzinach popołudniowych tj. pomiędzy godz. 16:00 a godz. 20:00. W soboty od godz. 10:00.

Szanowni Mieszkańcy Spółdzielni,

Przypominamy, iż wychodząc naprzeciw potrzebom mieszkańców naszej Spółdzielni, w celu ułatwienia dłużnikom będącym w trudnej sytuacji materialnej i życiowej spłaty zadłużenia z tytułu użytkowania lokali mieszkalnych, Zarząd Spółdzielni wyraża zgodę na dobrowolne uregulowanie należności w formie świadczenia niepieniężnego.

Świadczenie to może następować poprzez wykonywanie czynności porządkowych, drobnych prac remontowych i usługowych.

 

W celu zawarcia porozumienia w sprawie wykonania świadczenia dłużnicy winni złożyć pisemny wniosek do Zarządu Spółdzielni.

 

Szczegółowe informacje można uzyskać w pok. nr 11 budynku Spółdzielni lub pod numerem tel. 77 418 25 80 wew. 18.

P I L N E !!!

Spółdzielnia Mieszkaniowa „PRZYSZŁOŚĆ” informuje, że
04 marca 2019r. (poniedziałek)
rozpoczną się prace remontowe ulicy Broniewskiego.

Prosimy wszystkich posiadaczy samochodów o usunięcie aut na czas remontu.🚙🚙🚙🛵

Przewidywany termin zakończenia remontu ulicy 30.04.2019r.
Za utrudnienia bardzo przepraszamy.

Nic za wszelką cenę

Spiker

Zachęcamy do zapoznania się z artykułem o Spółdzielni zamieszczonym w gazecie Spiker. 

INFORMACJA!!!!!!!!!!

w dniu 22.02.2019r.

ULICE: Broniewskiego,Gałczyńskiego,Jana Pawła II Grunwaldzka,Jagiellońska,Kochanowskiego,Kołłątaja,

Ligonia,Morcinka,Ossowskiego,Reymonta,Sienkiewicza,
Słowackiego, Prusa,Tuwima,Wolności, Konopnickiej,

odbędzie się objazdowa zbiórka odpadów wielkogabarytowych oraz zużytego sprzętu elektronicznego i elektrycznego z gospodarstw domowych z terenu miasta.

 

UWAGA!

Odpady z remontów takie jak umywalki, stolarka drzwiowa i okienna, płyty kartonowo- gipsowe, gruz stanowią odpady budowlane i nie będą odbierane w ramach odbioru odpadów wielkogabarytowych, każdy mieszkaniec jest zobowiązany do dostarczenia tego rodzaju odpadów do Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych w Gotartowie.

w dniu 15.02.2019r.

Urząd Miejski w

ULICE:  Wołczyńska

odbędzie się objazdowa zbiórka odpadów wielkogabarytowych oraz zużytego sprzętu elektronicznego i elektrycznego z gospodarstw domowych z terenu miasta.

UWAGA!

Odpady z remontów takie jak umywalki, stolarka drzwiowa i okienna, płyty kartonowo- gipsowe, gruz stanowią odpady budowlane i nie będą odbierane w ramach odbioru odpadów wielkogabarytowych, każdy mieszkaniec jest zobowiązany do dostarczenia tego rodzaju odpadów do Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych w Gotartowie.

W dniu 18.01.2019r. po raz kolejny w siedzibie Spółdzielni Mieszkaniowej „Przyszłość” Zarząd Spółdzielni spotkał się z Prezesami największych Spółdzielni Mieszkaniowych oraz Zarządcami Nieruchomości Wspólnych w Kluczborku i Byczynie. Spotkanie było doskonałą okazją do wzajemnej wymiany doświadczeń oraz omówienia bieżących spraw i problemów związanych z zarządzaniem nieruchomościami.

Nowe M1 dla sikorek i kosów w parku przy ul. Kochanowskiego.

W związku z utrzymującymi się niskimi temperaturami na zewnątrz istnieje duże prawdopodobieństwo cofania się spalin z przewodów kominowych co stanowi duże zagrożenie dla zdrowia , a nawet życia. Po konsultacji z Mistrzem Kominiarskim, który sprawuje nadzór nad drożnością tych przewodów Zarząd Spółdzielni prosi o korzystanie z łazienek pod kontrolą. Nie należy napełniać wanien wodą podczas kąpieli lecz robić to przed rozpoczęciem kąpieli, a także w miarę możliwości wpuszczać do mieszkań powietrze poprzez uchylanie okna podczas pracy piecyka gazowego.
Ponadto Zarząd Spółdzielni informuje, że przewody kominowe i wentylacyjne są drożne, podlegają corocznej ustawowej kontroli przez Mistrza Kominiarskiego. Obecnie utrzymujące się niskie temperatury sprzyjają zjawisku nawiewu i cofania się spalin. Są to zjawiska fizyczne niezależne od nikogo.
Można je ograniczyć poprzez zwiększenie ogrzewania mieszkań i rozszczelnienie ich.

UWAGA!!!


Szanowni Mieszkańcy Spółdzielni informujemy, iż w dniach 24.12.2018r. Wigilia (poniedziałek) i 31.12.2018r. Sylwester (poniedziałek).

KASA Spółdzielni będzie czynna tylko do godz. 10:00.

 

Za utrudnienia przepraszamy.

Please reload